ana sayfa hakkımızda vize ülkeler Pasaport bilgileri vize rejim tablosu seyahat sağlık sigortası iletişim
Vize Başvurusu Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Ülke:
Destek
Avusturya Vizesi, Avusturya vize başvurusu, Avusturya vize evrakları, Avusturya büyükelçiliği, Avusturya konsolosluğu, Avusturya konsolosluk başvuru

 

Başvuru Bilgileri

Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Atatürk Bulvarı. No:189 Kavaklıdere/ Ankara
Tel : 0(312) 419 04 31 03124190433
Fax : 0(312) 418 94 54
Web : www.austrianconsulate.org.
tr
Email : info@austrianconsulate.
org.tr

 

 

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Köybaşı cad. No:42-46 34464 Yeniköy/İstanbul
Tel : 0(212) 363 84 10
Fax : 0(212) 262 26 22
Web :
Email : istanbul-gk@bmeia.gv.at

 

 

 

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: İstanbul- Balıkesir- Bartın- Bilecik- Bolu- Bursa- Çanakkale- Düzce- Edirne- Kırklareli- Kocaeli- Sakarya- Tekirdağ- Yalova- Zonguldak
ANKARA: Ege bölgesi- Akdeniz bölgesi- Karadeniz bölgesi- İç Anadolu bölgesi- Doğu Anadolu bölgesi- Güney doğu Anadolu bölgesi pasaportları.

 

 

Avusturya Vizesi

Vize Bilgileri için lütfen aşağıdaki menülerden vize tipi ve meslek seçtikten sonra göster tuşunu tıklayınız!
Vize Bilgileri

Önemli Uyarılar:

LACİVERT (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
YEŞİL (Hususi), GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
Ankara Avusturya Büyükelçiliği ve İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu Randevu sistemi ile çalışmaya başlamış olup tüm vize başvurularında Acente’leri aracı olarak kabul etmemekte dolayısıyla tüm vize başvuruları şahsen yapılmaktadır.
Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
Avusturya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası) Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda Turist Karnesi (Carnet Turist) adlı özel sigortayı da talep edebilir.!!
Ticari vize randevuları için ise AVUSTURYA DIŞ TİCARET OFİSİ’ni arayarak (0212-211 14 76) randevu ve vize konusunda gerekli bilgileri alabilirsiniz. (Bkz. Ticari Vize Randevu Formu)
ADRES: Büyükdere cad.100-102 Maya Akar Center 14/51 Esentepe, İSTANBUL
Avusturya Başkonsolosluğu vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 08.30 - 12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaya başlamıştır.

Randevular 0212 340 45 00 numaralı telefondan Pazartesi ve Cuma günleri arası her gün saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında alınabilmektedir.

Herhangi bir T.İş Bankası şubesine ----- YTL olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun üzerinde 16 rakamlı PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN numarasıyla 1 gün sonra 0 212 340 45 00 numaralı telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır.
Her PİN numarası ile randevu servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.Vize işlemleriniz bittiğinde pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacağınızı unutmayınız.!

 

 
 
  Uçuş Bilgileri Önemli Linkler Bize Ulaşın
İst.Atatürk Havalimanı
İst. Sabiha Gökçen Havaliamanı
Esenboğa Havalimanı
Adnan Menderes Havalimanı
Antalya Havalimanı
Havaalanına Ulaşım
AtlasJet
Türk Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları
Tc Kimlik Numarası Öğrenme
SGK Hizmet Dökümü
vize başvuru  iletisim