ana sayfa hakkımızda vize ülkeler Pasaport bilgileri vize rejim tablosu seyahat sağlık sigortası iletişim
Vize Başvurusu Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Ülke:
Destek
Çek Cumhuriyeti Vizesi, Çek Cumhuriyeti vize başvurusu, Çek Cumhuriyeti vize evrakları, Çek Cumhuriyeti büyükelçiliği, Çek Cumhuriyeti konsolosluğu, Çek Cumhuriyeti konsolosluk başvuru

 

Başvuru Bilgileri

Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Kaptan paşa sokak No: 15 Gaziosmanpaşa / Ankara
Tel : 0(312) 405 61 39
Fax : 0(312) 446 30 84
Web : www.mzv.cz
Email : ankara@embassy.mvz.cz

 

 

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Abdi İpekçi Cad. No:71 Maçka / İstanbul
Tel : 0(212) 234 13 66 02122329046
Fax : 0(212) 231 94 93
Web : www.mzv.cz/istanbul
Email :

 

 

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: Ardahan- Artvin- Balıkesir- Bartın- Bayburt- Bilecik- Bolu- Bursa
Çanakkale- Çorum- Edirne- Erzurum- Giresun- Gümüşhane- İstanbul- Kars- Kastamonu- Kırklareli- Kocaeli- Rize- Samsun- Sakarya- Sinop- Tekirdağ- Trabzon- Zonguldak
ANKARA: Yukarıda bulunan listenin dışında kalan tüm şehirler vize başvurularını Ankara’ dan yapmak zorundadırlar.

 

 

Çek Cumhuriyeti Vizesi

Vize Bilgileri için lütfen aşağıdaki menülerden vize tipi ve meslek seçtikten sonra göster tuşunu tıklayınız!
Vize Bilgileri

Önemli Uyarılar:

LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
YEŞİL (Hususi), GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar da boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.
Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ve son sayfadaki beyannamenin bulunduğu bölüm mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. (Vize Başvuru Formu için tıklayınız)
Çek Cumhuriyeti sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Seyahat sağlık sigortanızın süresi seyahatinizin başladığı günden bir gün önce başlamalı, Çek Cumhuriyetinden çıktığınız günden bir gün sonra bitmelidir. (Örneğin; 5-12 şubat tarihleri arasında seyahat edilecekse seyahat sigortasının kapsamı 4-13 şubat tarihleri arasında olmalıdır.)!! (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)
Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleri 09.00-11.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

 
 
  Uçuş Bilgileri Önemli Linkler Bize Ulaşın
İst.Atatürk Havalimanı
İst. Sabiha Gökçen Havaliamanı
Esenboğa Havalimanı
Adnan Menderes Havalimanı
Antalya Havalimanı
Havaalanına Ulaşım
AtlasJet
Türk Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları
Tc Kimlik Numarası Öğrenme
SGK Hizmet Dökümü
vize başvuru  iletisim