ana sayfa hakkımızda vize ülkeler Pasaport bilgileri vize rejim tablosu seyahat sağlık sigortası iletişim
Vize Başvurusu Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Ülke:
Destek
Çin Vizesi, Çin vize başvurusu, Çin vize evrakları, Çin büyükelçiliği, Çin konsolosluğu, Çin konsolosluk başvuru

 

Başvuru Bilgileri

Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Gölgeli sokak No: 34 Gaziosmanpaşa / Ankara
Tel : 0(312) 436 06 28
Fax : 0(312) 446 07 48
Web :
Email :

 

 

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Mısırlı Cad. Memduh Paşa yalısı No: 6/8 Kireçburnu- Tarabya / İstanbul
Tel : 0(212) 299 21 87 02122992634
Fax : 0(212) 299 28 55
Web :
Email :

 

 

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: Balıkesir- Bursa- Çanakkale- Edirne- İstanbul- İzmir- Kocaeli- Kırklareli- Manisa- Tekirdağ- Yalova
ANKARA: Yukarıdaki şehirlerin dışındaki tüm şehirlerin başvurusu Ankara' dan yapılmaktadır.

 

 

Çin Vizesi

Vize Bilgileri için lütfen aşağıdaki menülerden vize tipi ve meslek seçtikten sonra göster tuşunu tıklayınız!
Vize Bilgileri

Önemli Uyarılar:

İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu 01-06-2007 tarihinden itibaren Şirketlerden veya münferit vize başvurusu yapan vatandaşlardan doğrudan veya dolaylı yada posta yoluyla yapılan başvuruları kabul etmemektedir. İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu yapılacak tüm vize müracaatlarını Konsolosluğun seçmiş olduğu YETKİLİ ACENTALAR tarafından kabul edecektir.
LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
YEŞİL (Hususi) (30 gün) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır!!) Eğer daha önce aldığınız çin vizeleri eski pasaportunuzda bulunuyorsa mutlaka gösteriniz. Bunları göstermenizin sizin için referans olacağınıda unutmayınız.
Çin -- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına münferit olarak turistik vize uygulamasına başlamıştır.
Pasaporta kayıtlı Çocuklara da vize uygulanmakta ve vize ücreti istenmektedir. Seyahat eden çocuklar için ebeveynlerden mutlaka noterden muvafakatname istenmektedir.
Çin Başkonsolosluğu Vizeleri 1 Ay Tek Girişli (SINGLE) ve 3 Aylık 2 girişli (DUBLE) olarak vermektedir. Vize formu doldururken lütfen gidiş tarihinize dikkat ediniz!! (Vize başvuru formu için tıklayınız)
Acentalar Türkiye' de sadece Oturma ve Çalışma müsadesi olan yabancıların vize başvurularını yapabilmektedir. Çin Konsolosluğu bazı durumlarda yabancının kendi ülkesinin Elçilik yada konsolosluğundan Vatandaşlık yazısı istemektedir!!
Vize başvuru formları İngilizce ve Çince olarak hazırlanmış olup eksiksiz, tam olarak büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
Çin Halk cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi - Çarşamba ve Cuma günleri 09.00 -13.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 5 işgününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk Salı ve Perşembe günleri kapalı olduğu için işlem yapmamaktadır.
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

 
 
  Uçuş Bilgileri Önemli Linkler Bize Ulaşın
İst.Atatürk Havalimanı
İst. Sabiha Gökçen Havaliamanı
Esenboğa Havalimanı
Adnan Menderes Havalimanı
Antalya Havalimanı
Havaalanına Ulaşım
AtlasJet
Türk Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları
Tc Kimlik Numarası Öğrenme
SGK Hizmet Dökümü
vize başvuru  iletisim