ana sayfa hakkımızda vize ülkeler Pasaport bilgileri vize rejim tablosu seyahat sağlık sigortası iletişim
Vize Başvurusu Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Ülke:
Destek
Ingiltere Vizesi, Ingiltere vize başvurusu, Ingiltere vize evrakları, Ingiltere büyükelçiliği, Ingiltere konsolosluğu, Ingiltere konsolosluk başvuru

 

Başvuru Bilgileri

 

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Şehit Ersan Cad. No: 46/A Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 455 33 44
Fax : 0(312) 455 33 53
Web : www.britishembassy.org.tr
Email : britembcon@turk.net

 

 

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Meşrutiyet Cad. No:34 Tepebaşı-Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 334 64 00 0(212) 340 44 72
Fax : 0(212) 334 65 04
Web :
Email :

 

 

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: İstanbul-Antalya-Aydın-Balıkesir-Bilecik-Bolu-Burdur-Bursa-Çanakkale-Denizli-Düzce-
Edirne-İzmir-Kırklareli-Kütahya-Manisa-Muğla-Sakarya-Tekirdağ-Uşak-Zonguldak
ANKARA: Yukarıda belirtilen şehirlerin dışında kalan tüm Şehirler vize başvurularını Ankara'dan yapmak zorundadırla

 

 

İngiltere Vizesi

Vize Bilgileri için lütfen aşağıdaki menülerden vize tipi ve meslek seçtikten sonra göster tuşunu tıklayınız!
Vize Bilgileri

Önemli Uyarılar:


İngiltere Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu parmak izi uygulamasına geçmiş olduğundan acenteleri aracı olarak kabul etmemektedir. Vize formu online olarak doldurulup başvurular şahsen yapılmaktadır. Bazı evrakların ingilizce tercümesi istenmekte Fakat Noter Onaylı olması mecburiyeti bulunmamaktadır.

Randevu - Parmakizi gibi konularla ilgili tüm bilgileri aşağıdaki linkten alabilirsiniz!!

https://www.visainfoservices.com/Pages/Content.aspx?tag=Welcome_Page&language=9
LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarından vize istenmektedir. (Bkz: Vize Rejim Tablosu)
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve İngiltere nin Pasaporta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan dolayı pasaportta seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.Sayfaları yırtılmış olan pasaportlar kesinlikle işleme alınmamaktadır!!
İngiltere Vize başvuru formları İngilizce ve 10 sayfa olarak hazırlanmıştır. (Elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurunuz, print ederek imzalayınız ve başvuru sırasında mutlaka yanınızda bulundurunuz!) (Vize başvuru formu için tıklayınız)
İngiltere Başkonsolosluğu yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri istediğini istenilen özelliklere sahip olmayan resimleri ve dolayısıyla ekte bulunan evrakların başvurusunu kesinliklekabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak isteyebileceğini veya şahsen görüşmeye çağırabileceğinizi önemle hatırlatırız.
Anne ve Baba'dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Anne ve Baba'dan Noter onaylı orjinal MUVAFAKATNAME istenmektedir.
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

 
 
  Uçuş Bilgileri Önemli Linkler Bize Ulaşın
İst.Atatürk Havalimanı
İst. Sabiha Gökçen Havaliamanı
Esenboğa Havalimanı
Adnan Menderes Havalimanı
Antalya Havalimanı
Havaalanına Ulaşım
AtlasJet
Türk Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları
Tc Kimlik Numarası Öğrenme
SGK Hizmet Dökümü
vize başvuru  iletisim