ana sayfa hakkımızda vize ülkeler Pasaport bilgileri vize rejim tablosu seyahat sağlık sigortası iletişim
Vize Başvurusu Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Ülke:
Destek
Italya Vizesi, Italya vize başvurusu, Italya vize evrakları, Italya büyükelçiliği, Italya konsolosluğu, Italya konsolosluk başvuru

 

Başvuru Bilgileri

 

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Atatürk Bulvarı No:118 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 426 54 60
Fax :
Web : www.ambankara.esteri.it/
Email : itaamb@superonline.com

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Tomtom kaptan sokak No:15 Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 243 10 24 02122443259
Fax : 0(212) 252 58 79
Web : www.italyancons.org.tr
Email :

İzmir Başkonsolosluğu
Adres : Cumhuriyet meydanı No: 12/ 3 Pasaport / İzmir
Tel : 0(232) 463 66 76 02324636696
Fax : 0(232) 421 25 12
Web : www.italcons-izmir.com
Email : consolato.izmir@esteri.
it

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: İstanbul- Amasya- Ardahan- Artvin- Bayburt- Bilecik- Bursa- Çanakkale- Çorum- Edirne- Erzincan- Erzurum- Giresun- Gümüşhane- Iğdır- Kars- Kırklareli- Kocaeli- Ordu- Rize- Sakarya- Samsun- Sinop- Sivas- Tekirdağ- Tokat- Trabzon- Yalova
ANKARA: Ankara- Bartın- Bolu- Çankırı- Düzce- Eskişehir- Karabük- Kastamonu- Kırıkkale- Kırşehir- Kütahya- Nevşehir- Yozgat- Zonguldak
İZMİR: İzmir- Adana- Adıyaman- Afyon- Ağrı- Aksaray- Antalya- Aydın-Balıkesir- Batman- Bingöl- Bitlis- Burdur- Denizli- Diyarbakır- Elazığ- Gaziantep- Hakkari- Hatay- Isparta- Kahramanmaraş- Karaman- Kayseri- Konya- Kilis- Malatya- Manisa- Mardin- Muğla- Mersin- Muş- Niğde- Osmaniye- Siirt- Şanlıurfa- Şırnak- Tunceli- Uşak- Van


 

 

İtalya Vizesi

Vize Bilgileri için lütfen aşağıdaki menülerden vize tipi ve meslek seçtikten sonra göster tuşunu tıklayınız!
Vize Bilgileri

Önemli Uyarılar:

 

LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
İtalya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz -- arka fonu beyaz ve Biometrik özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.

İstanbul İtalya başkonsolosluğu Pasaportunu yeni çıkaran yada daha önce pasaportundan hiç schengen vizesi bulunmayan yolculardan vize başvurusunda bazı iş evraklarının Orjinalini yada Noter tasdikli nüshalarını istemektedir.
Vize başvuru formları İtalyanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Seyahat edecek her çocuk için ayrıca bir vize formu doldurulmalı ve 18 yaş altı çocukların vize başvuru formunu hem Annenin hemde Babanın imzalaması gerekmektedir.! (Vize başvuru formu için tıklayınız)
Konsolosluk boş pasaportlu ve ilk defa schengen vizesi alacak yolcuları mutlaka şahsi görüşmeye çağırmaktadır! İstanbul İtalya Başkonsolosluğu 18 yaşından küçük çocuklar için her durumda (Tek başına yada Ebeveynler ile beraber seyahat etseler dahi) hem Anne ve hem de Babadan Noter onaylı ORJİNAL MUVAFAKATNAME istemektedir.
Belirli bir maddi geliri olmayan---ebeveynlerinden ayrı olarak seyehat edecek ve tek başına vize başvurusu yapacakların (18 yaş üstü olup çalışmayan ev kızı --18 yaşından büyük öğrenciler ve Askerden yeni terhis olan vb) kendilerini maddi olarak destekleyen kişilerin (Anne-babanın) evraklarını getirdikleri ebeveynlerinden tüm masrafları karşılayacaklarına dair imzalı bir dilekçeyle beraber-- İmza eşleşmesi için dilekçedeki imzanın o şahısa ait olduğunu ispatlayan resmi bir evrak beyan etmelidirler!! ( Sürücü belgesinin önlü-arkalı fotokopisi veya var ise pasaportunun resimli ve imzalı yani 2 ve 3. sayfalarının fotokopileri yada İmza beyannamesi)
İtalya / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

 
 
  Uçuş Bilgileri Önemli Linkler Bize Ulaşın
İst.Atatürk Havalimanı
İst. Sabiha Gökçen Havaliamanı
Esenboğa Havalimanı
Adnan Menderes Havalimanı
Antalya Havalimanı
Havaalanına Ulaşım
AtlasJet
Türk Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları
Tc Kimlik Numarası Öğrenme
SGK Hizmet Dökümü
vize başvuru  iletisim