ana sayfa hakkımızda vize ülkeler Pasaport bilgileri vize rejim tablosu seyahat sağlık sigortası iletişim
Vize Başvurusu Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Ülke:
Destek
Ukrayna Vizesi, Ukrayna vize başvurusu, Ukrayna vize evrakları, Ukrayna büyükelçiliği, Ukrayna konsolosluğu, Ukrayna konsolosluk başvuru

 

Başvuru Bilgileri

 

Büyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Sencap Mah. 20. sokak No:17 Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 439 99 73
Fax : 0(312) 439 99 73
Web :
Email :

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Adakale sokak No: 13 Şenlikköy- Florya /İstanbul
Tel : 0(212) 662 25 41
Fax : 0(212) 662 25 41
Web :
Email :

Başvuru Bölgeleri
İSTANBUL: Tüm Türkiye
ANKARA: Tüm Türkiye

 

 

Ukrayna Vizesi

 

Vize Bilgileri için lütfen aşağıdaki menülerden vize tipi ve meslek seçtikten sonra göster tuşunu tıklayınız!
Vize Bilgileri

 

Önemli Uyarılar:


Pasaportlarında uzun süreli Ukrayna vizesi bulanan ve pasaportunu değiştirmek zorunda kalan yolcuların eski pasaportlarında geçerli Ukrayna vizesi bulunsa dahi yeni pasaportları için mutlaka yeniden bir Ukrayna vize başvurusunda bulunup vize almaları gerektiğini her iki pasaportunu yanlarında bulundursalar dahi eski pasaportunda bulunan vizeyle uçamayacaklarını ve ülkeye giriş yapamayacaklarını önemle hatırlatırız!!
LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)
YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını, temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
Vize başvuru formları Rusça veTürkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
Ukrayna Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 09.30—12.30 saatleri arasında kabul etmektedir. Vize başvuruları 4 işgününde sonuçlanmaktadır. Ukrayna Başkonsolosluğunda Expres vize uygulaması olup ücret farkı ödenmesi durumunda vizeler başvurudan 1 iş günü sonra verilmektedir.
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

 
 

  Uçuş Bilgileri Önemli Linkler Bize Ulaşın
İst.Atatürk Havalimanı
İst. Sabiha Gökçen Havaliamanı
Esenboğa Havalimanı
Adnan Menderes Havalimanı
Antalya Havalimanı
Havaalanına Ulaşım
AtlasJet
Türk Hava Yolları
Pegasus Hava Yolları
Tc Kimlik Numarası Öğrenme
SGK Hizmet Dökümü
vize başvuru  iletisim